• Home
    • Agenda
    • About Arti
    • Society
    • Exhibitions
    • Association
    • Building
    • Contact
    • Become a member
    • Login members
    • Hire Arti
    Logo
    agenda EN/NL
    Quartz!

    Quartz!

    Fr 17 Oct 2025
    From 7:00 pm until 00:00 am
    Entree €10 (regulier), Arti-Leden gratis (max 1 kaartje per lid), Stadspas en studenten op vertoon van pas/legitimatie €5, Diner €17,50
    Buy tickets
    Society
    Dinner
    Arti Shuffle
    Featured
    Free for members
      HOME / agenda / Quartz!

    Quartz!

    IDAHOTIQZ en Arti et Amicitiae presenteren op 17 oktober de derde en afsluitende Quartz! in het kader van Amsterdam 750! Het thema van dit derde deel van het drieluik is "De toekomst!"

    Het programma zit weer vol bijzondere gasten en spetterende optredens, waarbij de toekomst en dus de jeugd centraal staat.

    Creatieve leerlingen van de GSA (Gender & Sexuality Alliance) van het Keizer Karel College komen vertellen over het bijzondere kunstproject waar ze in samenwerking met het Cobra Museum aan werken. Onder begeleiding van hun kunstdocent en GSA-coach Jeroen Fransen geven zij vorm aan het project ‘Toekomst’.

    Daarnaast hebben we niemand minder dan Janine Toussaint en Marlieke Burghouts te gast, van R.UI.S een talentontwikkelingstraject voor koppige, kritische, nieuwsgierige queer makers tussen de 16 en 24 jaar oud. Samen werken ze toe naar een voorstelling óf expositie, die vervolgens toert langs scholen en theaters. Jongeren leren andere queer makers kennen én hun eigen creatieve stem ontwikkelen. Uiteraard kun je deze avond beeldend werk van hun makers bewonderen in Arti!  

    Arti et Amicitiae en IDAHOTIQZ
    Op 17 mei, de dag dat homoseksualiteit in 1990 als ziekte werd geschrapt, ontstond IDAHOT, de internationale dag tegen homo en transfobie. IDAHOTIQZ heeft als missie om op kunstzinnige wijze gemeenschapszin van en met de Queer community te bevorderen en organiseert daartoe sinds 2024  - samen met Arti et Amicitiae - Quartz!, een combinatie van diner, talkshow, live entertainment en beeldende kunst. Serieuze en ontroerende, verbroederende en feestelijke momenten wisselen elkaar af in een avondvullend programma in alle kleuren van de regenboog. 

    Programma
    De avond start om 19:00 uur met een diner. Vanaf 20:00 uur word je meegenomen in een wervelende fusie van een talkshow en een muzikaal en theatraal programma. Uw hosts van de avond Don en Pia, nemen u in hun talkshow mee in boeiende gesprekken met hun gasten. Rode draad van de Quartz!-avonden is de emancipatie binnen en met de LHBTIQ+ gemeenschap door middel van dialoog en kunst, in het kader van Amsterdam 750.

    Bar

    Na afloop van het programma is er tot middernacht gelegenheid om met elkaar verder na te praten onder het genot van een drankje.

    Also see

    Kunstlievende ledenborrel met lezing
    Society
    Exclusively for members
    Th 27 Nov 2025

    Kunstlievende ledenborrel met lezing

    De kat/poes terug in Arti
    Exhibitions
    Society
    Mo 10 Nov 2025 - Fr 2 Jan

    De kat/poes terug in Arti

    Club DaDa #3
    Exhibitions
    Halls
    Free for members
    Fr 21 Nov 2025

    Club DaDa #3

    ARTI ET AMICITIAE

    Rokin 112

    1012 LB Amsterdam

    General: arti@arti.nl
    General +31 20 6245134

    Society: +31 20 6232995

    Digital Design & Website by RAMDATH
    Society opening hours
    Monday to Friday from
    12 noon to 12 pm
    (from 5 pm only for members)

    Reserve a table
    Call 020 – 6232995 (after 12 noon)

    Exhibitions in halls
    Tuesday to Sunday from
    12 noon - 6 pm
    Follow us