• Home
    • Agenda
    • Over Arti
    • Sociëteit
    • Tentoonstellingen
    • Vereniging
    • Gebouw
    • Contact
    • Lid worden
    • Login ledenpagina
    • Arti huren
    Logo
    agenda EN/NL
    Kunstlievende leden borrel met lezing

    Kunstlievende leden borrel met lezing

    Do 25 sep. 2025
    18.00 uur
    Zalen
    Gratis voor leden
      HOME / agenda / Kunstlievende leden borrel met lezing

    Kunstlievende ledenborrel met lezing

    Geen Mondriaan wegens ziekte van de spreker, maar wel een uiterst boeiende lezing door kunsthistoricus, UvA-hoogleraar en Arti-lid Hugo van der Velden over de Nijmeegse gebroeders Van Lymborch, naar aanleiding van een tentoonstelling over het zelden te aanschouwen boek Très riches heures van Jean de Berry (nog tot 5 oktober te zien in Chantilly, nabij Parijs).

    Hugo van der Velden, hoogleraar Kunstgeschiedenis van de Middeleeuwen aan de UvA, zal spreken over de Nijmeegse gebroeders Van Lymborch, naar aanleiding van een tentoonstelling van de Très riches heures van Jean de Berry, dat nog tot 5 oktober te zien is in Chantilly, bij Parijs. Dit boek, de Très riches heures, is dankzij de miniaturen van de gebroeders Van Lymborch, die er rond 1415 aan werkten, het beroemdste handschrift uit de latere middeleeuwen, dus zeg maar: sinds het jaar 1000. Het boek is nooit te zien, want het ligt altijd in de kluis. Dus deze tentoonstelling biedt een unieke kans. De kalenderbladen - iedereen kent ze wel - zijn tijdelijk uit het boek gehaald en in aparte vitrines opgesteld, rondom het opengeslagen boek. Om de twee weken wordt het boek op een andere plek geopend. In totaal waren er negen verschillende openingen. De spreker is ze allemaal gaan zien.

    Hugo van der Velden is gespecialiseerd op het gebied van de vroege Nederlandse kunst - simpel gezegd: alles tot en met Pieter Bruegel - en houdt zich vooral bezig met Jan van Eyck, die ook nog wel even ter sprake zal komen. Voordat hij naar de UvA kwam was hij hoogleraar aan Harvard University en daarvoor werkte hij aan de Universiteit Utrecht. Hij komt graag naar Arti, waar hij sinds vorig jaar kunstlievend lid is.  

    Beeld: Uitsnede van Jean de Berry viert Nieuwjaar, kalenderblad van de maand januari, door de gebroeders Van Lymborch, in de Très riches heures, c. 1415, Chantilly, Musée Condé

    Praktisch: Deze borrel is een initiatief van kunstlievende leden Marco van der Noordaa en Wout Germ en staat open voor alle leden en hun introducés. Inloop vanaf 18 uur. De lezing vindt plaats in de zalen, start om 18.30 uur en duurt een uur. Er wordt een aanschuiftafel gereserveerd voor 10 personen in de sociëteit voor wie daarna mee wil eten.

    Bekijk ook

    BIG DADA
    Tentoonstellingen
    Zalen
    Uitgelicht
    Vr 31 okt. 2025 - Za 22 nov.

    BIG DADA

    Symposium The Art of Hacking & Hacking in Art
    Tentoonstellingen
    Zalen
    Gratis voor leden
    Za 8 nov. 2025

    Symposium The Art of Hacking & Hacking in Art

    Club DaDa #1
    Tentoonstellingen
    Zalen
    Gratis voor leden
    Vr 7 nov. 2025

    Club DaDa #1

    ARTI ET AMICITIAE

    Rokin 112

    1012 LB Amsterdam


    Kantoor:
    arti@arti.nl
    020-6245134


    Sociëteit:
    societeit@arti.nl
    020-6232995

    Digital Design & Website by RAMDATH
    Openingstijden sociëteit
    Maandag t/m vrijdag van
    12.00 tot 24.00 uur
    (vanaf 17.00 uur alleen voor leden)

    Tafel reserveren
    Bel 020–6232995 (na 12.00 uur)

    Tentoonstellingen op zalen
    Dinsdag t/m zondag van
    12.00-18.00 uur
    Volg ons op