Drainspotting | Alex Fischer
Voor het 750-jarig jubileum van Amsterdam heeft Alex Fischer in samenwerking met de gemeente Amsterdam een ontwerp gemaakt voor een speciale Putdeksel.
Op 6 november 2024 is de eerste geplaatst samen met de wethouder bij Waterlooplein. Vanaf 2025 zal deze putdeksel in een oplage van 1500 stuks in Amsterdam worden verspreid.
In de afgelopen 25 jaar heeft Alex Fischer 500 frottages van Putdeksels gemaakt uit 135 steden, 35 landen op 6 continenten. Zijn werk toont de stedelijke sporen van onze industriële omgeving en zijn groeiende collectie weerspiegelt de diversiteit in tijd en cultuur.
In die expositie bij Arti et Amicitiae toont hij 20 geselecteerde Frottages 100 x 100 cm grafiet op papier uit 20 Steden.
Van zijn speciaal ontworpen 750-jarig jubileum Putdeksel kunnen door bezoekers zelf Frottages gemaakt worden op zaterdag 22 Maart 12.00 -17.00 uur voor het speciale evenement '24 uur Amsterdam Centrum' in Arti.
Maar info over Alex Fischer is te vinden op onderstaande websites: