• Home
    • Agenda
    • Over Arti
    • Sociëteit
    • Tentoonstellingen
    • Vereniging
    • Gebouw
    • Contact
    • Lid worden
      • Arti huren
      Logo
      agenda EN/NL
      Willeke van Tijn en Gerbrand Volger, 45 jaar samenwerking

      Willeke van Tijn en Gerbrand Volger, 45 jaar samenwerking

      Vr 10 okt. 2025 - Zo 19 okt.
      Tentoonstellingen
      Zalen
      Verhuur
        HOME / agenda / Willeke van Tijn en Gerbrand Volger, 45 jaar samenwerking

      Op vrijdag 10 oktober opent in Arti et Amicitiae een grote overzichtstentoonstelling met werken van het kunstenaarspaar Willeke van Tijn en Gerbrand Volger ter gelegenheid van hun 45-jarige samenwerking.

      Deze samenwerking wordt allereerst gekenmerkt door grootschalige projecten met een fascinatie voor het industriële en gelijktijdig de schoonheid van het verval.

      Werkperiodes in de door sluiting in ongebruik geraakte Van Gelder papierfabriek in Wormer (1983) en de nog vol in bedrijf zijnde Hoogovens (1991) resulteerden in grote tentoonstellingen op diverse plaatsen. Al in 1989 werden de bunkers van Fort aan de Drecht door hun tot expositieruimtes omgetoverd. Ook in 1989 volgde verhuizing naar voormalig pakhuis La Cloche in Antwerpen en in 1994 naar een vervallen kasteel (Kasteel van Horne) in Belgisch Limburg. Steeds ruime vrijplaatsen die hun de mogelijkheid boden onderdak te verlenen aan andere kunstenaars en tot de organisatie van groots opgezette themafestiviteiten. Mede ingegeven door de communistische jeugd van Gerbrand Volger, bracht hun fascinatie hen ten tijde van Glasnost ook naar de Sovjet-Unie. Op dat moment een industriële grootmacht in verval. Dit leidde niet alleen tot presentaties in Nederland, maar ook tot een tentoonstelling in het Museum voor Hedendaagse Kunst van Nizjni-Novgorod, welke ook de nodige aandacht kreeg in de lokale media aldaar.

      De tentoonstelling in Arti et Amicitiae gaat naast recent werk van de kunstenaars een terugblik op al deze projecten bieden, waarbinnen die op hun werk in de Sovjet-Unie een centrale plaats inneemt. Publicist en Ruslandkenner Sjeng Scheijen zal de tentoonstelling in Arti et Amicitiae bij de opening toelichten. Kook-kunstenaar Henri Roquas zal voor het evenement een speciaal op de Russische keuken geïnspireerde culinaire bijdrage leveren.

      Begin dit jaar verscheen bij uitgeverij De Zwaluw een uitgebreide monografie over het werk van Willeke van Tijn met een tekst van Alex de Vries onder de titel Verschijnen en Verdwijnen. Een monografie over het werk van Gerbrand Volger verschijnt dit najaar bij dezelfde uitgever en zal bij de opening van de tentoonstelling in Arti et Amicitiae gepresenteerd worden.

       

      Bekijk ook

      Portretten van iconische vrouwen - Liesbeth Sevenhuijsen
      Tentoonstellingen
      ArtSpace
      Ma 29 sep. 2025 - Vr 3 okt.

      Portretten van iconische vrouwen - Liesbeth Sevenhuijsen

      Life Potential 2
      Tentoonstellingen
      Zalen
      Uitgelicht
      Za 30 aug. 2025 - Zo 28 sep.

      Life Potential 2

      Beeld en Taal, deel 1
      Tentoonstellingen
      Sociëteit
      Ma 25 aug. 2025 - Vr 19 sep.

      Beeld en Taal, deel 1

      ARTI ET AMICITIAE

      Rokin 112

      1012 LB Amsterdam


      Kantoor:
      arti@arti.nl
      020-6245134


      Sociëteit:
      societeit@arti.nl
      020-6232995

      Digital Design & Website by RAMDATH
      Openingstijden sociëteit
      Maandag t/m vrijdag van
      12.00 tot 24.00 uur
      (vanaf 17.00 uur alleen voor leden)

      Tafel reserveren
      Bel 020–6232995 (na 12.00 uur)

      Tentoonstellingen op zalen
      Dinsdag t/m zondag van
      12.00-18.00 uur
      Volg ons op