Blues Cocktail | MINNE de Groot
Te zien in de ArtSpace: een mix aan recent werk van MINNE de Groot. Schilderijen (olieverf) vormen de hoofdmoot, in combinatie met tekeningen (mixed media, inkt en houtskool). Het levert een reeks emotionele gewaarwordingen op, vergelijkbaar met een cocktaildrankje: een geestverruimend mengsel met tonen van zoet, zuur en bitter.
Want zeg nu zelf, de wereld van vandaag blaast de blues. Spanning is voelbaar, vervreemding overal om je heen. Waarheen en waartoe? Maar een mens is slechts mens. Moet eten, vechten; duikt onder en schept desondanks nieuw leven. Een transformerende tijd. Die vogel op z’n kop.
Dit alles komt tot uiting in eigenzinnig kleurgebruik, sterke contrasten, uit de lijn vliedende figuratie en een stevige toets. Herkenbare MINNE’s, maar toch steeds verrassend. De tijd van nu is invoelbaar en tegelijkertijd avontuurlijk in deze expositie weergegeven.
Interview in de Articula met MINNE de Groot: Lees hier
Afbeelding: MINNE de Groot, Blue Angel, Acryl, 145 x 100, 2025